Vzhledem k tragické události je činnost Letecké školy Hořovice pozastavena.

Vážení přátelé,

dne 19.9.2023 jsme se naposledy rozloučili ve smuteční síni v Hořovicích s naším synem Milanem Sklenářem.

Tragicky zahynul při pádu ultralehkého letadla nedaleko letištní dráhy u obce Tlustice. Bylo mu 48 let a za tuto dobu dokázal prožít rozmanitý život.

Již v mládí se zajímal o různé zájmové i společenské akce. Vyučil se elektronikem, navštěvoval hudební kurzy, dobře hrál na harmoniku, založil hudební skupinu Variant, kde zpíval a hrál na elektronické varhany. S touto kapelou jezdil na společenské akce po okolí i dál po celé republice. Byl zastupitelem obce Praskolesy, dobrovolným hasičem, parašutistou.

Angažoval se také ve prospěch společnosti. Aktivně organizoval a spolupořádal různé akce pro děti i dospělé. Byl také majitelem cestovní agentury Osvěta Hořovice, kde působil i jako průvodce klientů po Evropě. Jeho velkou zálibou od samého mládí bylo stavění leteckých modelů a v dospělosti se stal profesionálním pilotem.

Létání letadlem bylo jeho velikou a největší vášní a splněným životním snem. Založil a mnoho let provozoval Leteckou školu na sportovním letišti u města Hořovice. Vlastnil několik letadel, s nimiž nalétal tisíce hodin. Pilotním výcvikem u něj prošly desítky žáků, kteří se stali později zkušenými piloty. 

To vše ale až do chvíle, kdy se 12.9. stala tragická událost, při které letadlo havarovalo a vyhasly dva lidské životy.

Je nám to moc líto.

Chceme všem, kteří se přišli naposledy rozloučit v tak mimořádně hojném počtu s naším synem Milanem, nebo byli jen myšlenkami s námi, moc poděkovat.

Víme, že život obou pilotů se již nevrátí a proto vzdejme čest jejich památce. Ať je jim tam v nebi, kam tak rádi létali, dobře. 

Rodina Sklenářova.

leteckaskolahorovice@gmail.com